-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Трагедија во Скопје: Почина градежен работник откако се здобил со тешки повреди

Полицијата соопшти дека вчера во 15.33 часот во СВР Скопје е пријавено дека на улицата „Пиринска“ во Скопје, на објект во изградба, при вршење работни задачи, Т.М. се здобил со тешки телесни повреди, по што е пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде во 16.50 часот починал.

Од МВР велат дека увид бил извршен.