-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Добра вест: Полицијата ја пронајде исчезнатата скопјанка (16)

Полициски службеници од СВР Скопје ја пронајдоа малолетничката што беше пријавена дека се оддалечила од домот

На 11.11.2023 полициски службеници од СВР Скопје на подрачје на општина Центар ја пронајдоа Т.К. (16), која на 10.11.2023 во 19.40 часот беше пријавена од страна на нејзината мајка И.С. (36) дека се оддалечила од домот. Малолетничката ќе биде предадена на родителите.