8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Ограбени две спортски обложувалници во Скопје, однесени сефовите со пари

Две спортски обложувалници во Скопје биле ограбени во текот на ноќта.

Тешките кражби биле пријавени во полицијата синоќа во 3.50 часот. Крадците по кои се трага одзеле два сефа со пари, но засега не е познато за колкава сума станува збор.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.