5.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Во сообраќајна несреќа меѓу „мерцедес“ и мотоцикл тешко повреден 22-годишник од Тетовско

Вчера, во 19.50 часот, во СВР Тетово е пријавено дека на крстосницата на улиците Благоја Тоска и ЈНА во Тетово се случила сообраќајна несреќа, во која учествувале патничко моторно возило „мерцедес“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот М. М. од тетовска Шипковица, и мотоцикл, со тетовски регистарски ознаки, управуван 22-годишниот Н. И. од истото село“, извести СВР Тетово.

Во несреќата мотоциклистот добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клинички болница. На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“