10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
dozd
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Толку од сонцето, доаѓа дожд и пад на температурите – Метеоцентар со детална прогноза за следните денови

Од утре следува период на променливо облачно време. Од среда кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, утринската температура ќе биде во пораст, а дневната во благо опаѓање. Во петок ќе дува засилен ветер од јужен правец, а нов поинтензивен влажен бран со обилни врнежи се очекува во текот на ноќта и во сабота.

Прогноза за 01.11.2023
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 19°C до 25°C

Променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 02.11.2023
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 16°C до 23°C

Претпладне облачно со повремен дожд, попладне облачноста ќе се намали.

Прогноза за 03.11.2023
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 17°C до 24°C

Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.