4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Се враќа доста топлото време, температурите одат до 28 степени – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Од сабота ќе преовладува сончево и релативно топло време. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Прогноза за 28.10.2023
Минимална температура: 7°C до 15°C
Максимална температура: 21°C до 28°C

Наутро променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Прогноза за 29.10.2023
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 21°C до 27°C

Сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 30.10.2023
Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 20°C до 27°C

Претежно сончево со слаб ветер од јужен правец.