-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Карпошанец и Французин искасани од кучиња скитници

На 24.10.2023 во 14.50 часот во Полициската станица Карпош В.С.(53) од Скопје пријавил дека на бул.„Никола Карев“ бил каснат од куче скитник.

На 24.10.2023 во 10.45 часот во СВР Охрид, Д.Х.П.А.(64) од Франција, со престој во селото Пештани, пријави дека на локален пат во селото бил каснат од куче скитник.