21.8 C
Скопје
28. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay
БИЗНИС

Нова цена на горивата во Македонија – Каква одлука ќе донесе РКЕ?

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика ќе одлучува по новите цени на горивата.

Цените на светскиот пазар на црното злато дивеат.

Во моментов во Македонија дизелот се продава за 86 денари од литар, додека бензинот 95 за 90 денари, а бензинот 98 за 92,5 денари.