23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза за времето

Наутро ќе биде свежо, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. UV=7

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северeн правец.