21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Прегазен пешак во Штип

Во текот на вчерашниот ден во 12.00 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Борис Крајгер“, патничко возило „фолксваген туран“ со штипски регистарски ознаки, управувано од М.К.(28) од Штип, удрило во пешакот З.Н.(75) од Штип, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.Н., констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.