16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Спасовски ја бодри Македонија од трибините во „Борис Трајковски“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се појави на трибините во СЦ „Борис Трајковски“ каде македонската одбојкарска репрезентација го игра последниот петти натпревар од од групата на ЕП, против Чешка во дирекна пресметка за третото место во групата „Ц“ и избегнување на Италија во осминафиналето.

-Вечерва од трибините во „Борис Трајковски” ги бодриме македонските одбојкари во мечот против Чешка, за уште една победа на Европското првенство тука во Скопје!
Напред МАКЕДОНИЈА!, напиша Спасовски на фејсбук.