16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведен 15-годишник од Кавадарци, кај него пронајдени осум велосипеди

Вчера попладне, во 14 часот, во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци лишиле од слобода 15-годишен малолетник од Кавадарци, извести МВР.

„При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени осум велосипеди, кои не се од ист бренд, а за кои постои сомнение дека потекнуваат од кражби извршени во периодот од 28.6. до 4.9.2023, соопшти МВР.

Лицето било задржано во полициска станица, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.