10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Насилство во Мирковци: жена нападнала две соселанки

Вчера во Полициското одделение Мирковци, 77-годишна жена од Република Србија, со престој во скопско село, пријавила дека во 11.20 часот во дворот од семејната куќа во селото таа и 22-годишна девојка биле физички нападнати од А.Ш. (женско лице), велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.