20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

ЦРНА ХРОНИКАТројца повредени, со „ситроен“ излетале од магистралниот пат Куманово – Крива Паланка

Вчера попладне, околу 14.55 часот, во Полициската станица Куманово било пријавено дека на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, во атарот на селото Ругинце, Кумановско, патничко моторно возило „ситроен“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од 38-годишната И. Ј. од Крива Паланка, излетало надвор од коловозот, извести МВР.

„По несреќата, И. Ј и сопатниците Б. Ј. и И. Ј. биле пренесени во Општата болница во Куманово, каде што им се констатирани повреди“, соопшти МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Куманово.