25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Следува многу жешко време, но и невреме – Метеоцентар со детална прогноза за деновите што претстојат

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево и многу топло време. Во попладневните часови ќе има локална нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови.

Прогноза за 26.08.2023
Минимална температура: 12°C до 22°C
Максимална температура: 31°C до 37°C

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне во јужните делови ќе има појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. UV=8

Прогноза за 27.08.2023
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 32°C до 38°C

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. UV=8

Прогноза за 28.08.2023
Минимална температура: 12°C до 22°C
Максимална температура: 32°C до 38°C

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=8