17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешко повреден 17-годишен велосипедист од Скопје, во него удрил „меган“

Во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата Антон Димитров со улицата Живко Фирфов во Скопје, патничко моторно возило „рено меган“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 23-годишниот Т. М. од Скопје, удрило во 17-годишен велосипедист од Скопје, извести МВР.

По несреќата, велосипедистот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди, велат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.