16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Пожар на стрниште во село Бучинци

На бројот за итни повици во ЦУК е добиена пријава за пожар на стрниште во селото Бучинци, општина Илинден, на 200 метри од црквата.

Како што информира Центарот за управување со кризи, веднаш се известени пожарникарите од Бригадата за противпожарна заштита БППЗ на Град Скопје.

Други пријави за пожари, како што додаваат од ЦУК, нема.

Во изминатото деноноќие беа изгаснати 22 пожари во различни делови од земјата.