22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Еве каква е сликата во Делчево по силното невреме

Градоначалникот на Делчево Горан Трајковски објави фотографии од тоа како изгледа Делчево по вчерашната природна катастрофа. Најавена е вонредна седница на советот.