Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
Македонија

Апсења на повеќе локации низ Македонија

На 15.05.2023 околу 17.30 часот во тетовско Желино, со судска наредба, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 35-годишниот М.Н. од ова село за издржување затворска казна. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

На 16.05.2023 во 02.10 часот на подрачје на Аеродром, полициски службеници го лишиле од слобода Д.М.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 15.05.2023 во 15.15 часот на подрачје на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода С.В.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 15.05.2023 во 23.40 часот на подрачје на Аеродром, полициски службеници го лишиле од слобода С.С.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 15.05.2023 околу 23.40 часот на улица „176“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 36-годишниот тетовец Г.С., затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 15.05.2023 околу 21.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.А.(41) од Кавадарци, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.
На 16.05.2023 во 02.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.А.(25) од Куманово. Тој бил затекнат на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ како врши оштетување на паркирано патничко возило. По целосно документирање на случајот против Д.А. ќе следува соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе