Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Дневен хороскоп за 14.05

Овен (21 март – 19 април):
Можеби денес чувствувате малку немир, Овен. Сакате да истражувате нови хоризонти и да ги проширите своите хоризонти. Ова е одлично време да започнете да планирате идно патување или да започнете ново хоби. Запомнете да се движите со темпо и внимавајте да не се претерувате финансиски.

Бик (20 април – 20 мај):
Можеби денес се чувствувате малку почувствително од вообичаено, Бик. Ова е добро време да направите чекор назад и да ги преиспитате вашите емоции. Ако сте се чувствувале фрустрирани или вознемирени, обидете се да најдете начин да ги ослободите тие чувства конструктивно. Размислете за преземање медитација или други практики за ослободување од стрес.

Близнаци (21 мај – 20 јуни):
Денес е одличен ден за вмрежување и создавање нови врски, Близнаци. Можеби ќе запознаете некој кој би можел да биде вреден сојузник во вашиот личен или професионален живот. Бидете отворени за нови можности и останете фокусирани на вашите цели.

Рак (21 јуни – 22 јули):
Можеби денес се чувствувате малку поинтроспективно, Рак. Ова е добро време да направите чекор назад и да ги оцените вашите приоритети. Можеби ќе треба да се откажете од старите навики или врски кои повеќе не ви служат. Не заборавајте да бидете љубезни кон себе и да ги преземете работите чекор по чекор.

Лав (23 јули – 22 август):
Можеби чувствувате мал притисок да настапите денес, Лео. Ова е добро време да ја искористите вашата природна самодоверба и креативност. Не заборавајте да останете верни на себе и да им верувате на вашите инстинкти. Можеби ќе бидете изненадени од позитивните резултати кои доаѓаат од преземањето ризици.

Девица (23 август – 22 септември):
Денес е одличен ден за грижа за практични работи, Девица. Можеби ќе откриете дека можете да постигнете многу ако се фокусирате на една задача истовремено. Не заборавајте да правите паузи и да дадете приоритет на грижата за себе, за да не се изгорите.

Вага (23 септември – 22 октомври):
Можеби денес се чувствувате малку поемотивно од вообичаено, Вага. Ова е добро време да се отворите со некој на кого му верувате и да му дадете до знаење како се чувствувате. Запомнете да се грижите за вашите сопствени потреби пред се и најважно и избегнувајте да се фатите во туѓите драми.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември):
Можеби денес се чувствувате малку повеќе фокусирани на вашите цели, Шкорпија. Ова е одлично време да го усовршите она што навистина го сакате и да преземете чекори за да го постигнете тоа. Не заборавајте да бидете трпеливи и упорни и не плашете се да побарате помош кога ви е потребна.

Стрелец (22 ноември – 21 декември):
Денес е одличен ден за истражување на нови идеи и перспективи, Стрелец. Можеби ќе откриете дека ве привлекуваат интелектуални определби или филозофски разговори. Не заборавајте да останете со отворен ум и да избегнувате да се фатите во догми или крути верувања.

Јарец (22 декември – 19 јануари):
Можеби денес се чувствувате малку помотивирани од вообичаено, Јарецу. Ова е одлично време да се справите со проектите кои се на заднина некое време. Не заборавајте да ги делегирате задачите каде што е соодветно и внимавајте да не се преоптоварувате.

Водолија (20 јануари – 18 февруари):
Можеби денес се чувствувате малку посоцијално од вообичаено, Водолија. Ова е одлично време да се поврзете со пријателите и саканите или да запознаете нови луѓе. Не заборавајте да останете верни на себе и да избегнувате да бидете заглавени во општествени притисоци или очекувања.

Риби (19 февруари – 20 март):
Можеби денес се чувствувате малку поемотивно од вообичаено, Риби. Обидете се да се фокусирате на грижата за себе и да одвоите време за себе. Може да добиете и некои неочекувани вести кои бараат вашето внимание. Верувајте ѝ на вашата интуиција и правете ги работите чекор по чекор.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе