Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

СДСМ: Мицкоски е Груевски од Али Експрес

Христијан Мицкоски со своето дејствување прави се за да го копира неговиот ментор, осудениот криминалец во бегство, Никола Груевски. И Мицкоски исто како Груевски дејствува на штета на интересите на граѓаните и државата и важни му се само личните интереси. Мицкоски исто како неговиот ментор Груевски се заканува кон политички неистомисленици, шири лажни вести и ја вознемирува јавноста со црни сценарија.

Мицкоски исто како Груевски сака државата да уназадува, да биде изолирана и скарана со сите соседи. Мицкоски, под заложништво на Димитар Апасев и Левица, е Груевски од Али Експрес, лоша копија на една режимска, насилничка матрица, се вели во соопштението од СДСМ.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе