Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тетовка пријавила насилство, им дошол деверот дома и ги нападнал и неа и сопругот

Четириесет и осумгодишна жителка на тетовско село вчера во полицијата пријавила насилство.

Пред три дена, според пријавеното, во дворот пред нивната заедничка куќа, нејзиниот девер (60) физички ги нападнал неа и нејзиниот 56-годишен сопруг.

Случајот целосно е расчистен и против пријавениот ќе следува поднесок.