Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице од Октиси за издржување на двегодишна казна затвор

На 02..03.2023, полициски службеници од Полициското одделение во струшкото село Велешта го лишиле од слобода М.Д.(48) од селото Октиси.

Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основниот суд Струга за издржување на затворска казна од две години. Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп за издржување на казната.