Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен разбојник од Гостивар баран со потерница за издржување на 5-годишна казна затвор

На 02.03.2023 околу 15.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле Е.А.(37) од Гостивар.
Тој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на петгодишна затворска казна за извршено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик.
Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово во Скопје за издржување на казната.