Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Спасовски со честитка за Новата 2023 година

Фејсбук статус на Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи:

Среќна Нова 2023 година!

Ви посакувам многу здравје, среќа, успех и бериќет, на вас и на вашите најблиски.

Нека годинава го врати и зачува мирот на европскиот континент, нека донесе остварување на целите кои значат европска иднина за нашите деца, за сите наши граѓани и за нашата држава.

Нека 2023 биде година за паметење!