Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Без струја делови од Центар и Бутел

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на 18.11.2022 година (петок), поради веќе закажани технички зафати во мрежата, без електрична енергија ќе останат:

Добивај вести на вибер
– од 8 до 13 часот дел од улицата Партениј Зографски, од бр. 65 до бр. 77 (до крајот на уличката) и дел од улицата Тодор Александров (општина Центар) и

– од 8.30 до 14 часот дел од улицата Скоевска (во Радишани), од бр. 18 А до бр. 30 А (општина Бутел).