Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, во периодот од 7 до 13 ноември, 2022 покрај редовните теренски проверки и работни активности, интервенираа на неколку локации во градот

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, во периодот од 7 до 13 ноември, 2022 покрај редовните теренски проверки и работни активности, интервенираа на неколку локации во градот, со цел непрекинато и квалитетно водоснабдување за скопјани.
Во овој период беа спроведени следните поголеми интервенции преку секторот Водовод и Канализација:

– Отстранување на дефекти на следните локации: Франц Прешерн 26, ул.Маџари бб, Самоилова 152, Копаница бб, Скупи ул.6 бр.11, ул.Тетовска бр.38, Герника 8, ул.5 бр.61 Стајковци, Козара 21, Мариовска 3/43, Христо Татарчев 103, Љубанци бб, Архиепископ Доститеј 23, 23ти Октомври бр.18б, Антон Димитров 96, 23ти Октомври бр.18б, ул.6 бр.78 Бардовци, Џумајска 21, ул.10 Долно Лисиче, Индира Ганди 89 и Стојна Стефкова бр.18.
– Редовни акции за расчистување на шахтите и сливниците со цел нормална функционалност на атмосферската канализација.

ЈП Водовод и канализација – Скопје продолжува посветено да работи на одржување на водоводната и канализационата мрежа во град Скопје, со цел зголемување на квалитетот на услугите за корисниците.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе