Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени крадци кои со употреба на физичка сила краделе од малолетници на Бит Пазар

Синоќа околу 22.45 часот на подрачјето на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје од слобода биле лишени Е.Е.(18) и уште тројца 17-годишници, сите од Скопје.

Тие претходно на подрачјето на Бит Пазар со употреба на физичка сила од двајца малолетници од Скопје одзеле пари и предмет, кој подоцна бил пронајден кај пријавените.

Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар, а по целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, соопштија надлежните.