26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

(Видео) Претседателот Стево Пендаровски заедно со својата сопруга во Лондон и оддадоа последна почит на Кралицата

Претседателот Стево Пендаровски заедно со својата сопруга во Лондон и оддадоа последна почит на Кралицата Елизабета Втора.

“Дојдовме во Лондон за да оддадеме последна почит на Кралицата Елизабета Втора. Голема почит за децениите во служба на народот и за тоа што беше пример за лидерство, скромност и великодушное. Нека почива во мир”, напиша на својот фејсбук профил Претседателот Пендаровски.