Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тепачка меѓу гости во скопско кафуле, едниот од нив посегнал по пиштол

Во скопската полиција во вечерните часови на 16 септември бил пријавен инцидент кој се случил во угостителски објект.

Според пријавата, по претходна расправија, А.Ш.(24) и И.Ш.(53), двајцата од скопското село Љубин, биле нападнати од М.Р., Х.Р. и уште две лица.

Еден од напаѓачите наводно и со пиштол му се заканил на А.Ш.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.