9 C
Скопје
23. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Страшна во Струмица – млада девојка итно пренесена во болница

фото Pixabay / илустрација

На 07.04.2021 во 19.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Ленинова“ и ул.„4 Јули“ во Струмица, патничко возило „нисан“, со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(18) од Струмица, удрило во В.Б.(20) од с.Русиново, беровско.

Во незгодата, В.Б. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица.