Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ВИДЕО: Денеска падна првиот снег во Македонија

Откако хидрометерелошкиот завод на Македонија го најави денешното студено време, низ високите предели на макдонските планини провеа и првиот снег.

Снег попладнево и вечерва засега паѓа во Маврово, Пелистер, Нижеполе и на Караџица.

И за утре метеоролозите од хидрометерелошкиот завод најавуваат студено време со појава на температури и под -5 степени со северен ветер.

Погледнете како снежи на Пелистер:

Видео Јутјуб/Маркукуле.мк

МАРКЕТИНГ