17.8 C
Скопје
14. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Трагедија во Македонија: Вечерва е пронајдено телото на маж кој исчезнал во водите на Вардар

Попладнево, нешто пред 16 часот во близина на селото Миравци, во Вардар, додека две лица, местеле мрежи во реката, Едниот маж паднал и го снемало во водата, дознава Centar.mk

По неколку часовно пребарување нс од страна надлежните служби, нешто пред 20 часот, мажот на возраст од 55 години е пронајден мртов од страна на жителите на селото и неговото тело е извлечено од водите на Вардар.

Лекар констатирал смрт, а според сознанија на Centar.mk, врз телото ќе биде извршена и обдукција.

Повеќе детали се најавени за утре.