Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Најнова вест: Пронајдено е момчето што се удави во Преспанското Езеро

Денеска околу 14 часот во водите на Преспанското Езеро нуркачкиот тим од Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР го пронајдоа безживотното тело на шеснаесет годишното момче од Ресен .

По насоки на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

спонзорирано: