Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Струмица вечерва е во црно: Во страотна несреќа починаа две дечиња на возраст од 14 и 15 години

Попладнево голема трагедија ја потресе Македонија, починаа две деца од 14 и 15 години откако трактор со кој се превезувале се превртел и паднал во река.

Трагедијата се случила околу 15 часот и 15 минути кога трактор преминувал мост на реката Струмица кој се наоа меѓу Добрејци и Пиперево.

Тракторот се превртил и влетал директно во реката.

Лекарите можеле само да констатираат смрт, а телата на починатите деца се предадени на семејствата.