13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Љубов

Ако вашиот партнер го прави ова со мобилниот телефон, тоа би можело да биде знак дека тој не ви е верен

Луѓето кои го лажат партнерот обично се обидуваат да го прикријат тоа на сите можни начини, но има малку работи што би можеле да ги издадат, а за кои воопшто не размислуваат.

Една од тие мали нешта може да биде навиката да го сврти екранот на мобилниот телефон надолу, , особено ако тоа не беше случај претходно. Ова го истакна експертот за терапија на парови Мелиса Ферари, кој советува дека партнерот треба да се соочи со тоа и отворено да го праша зошто го прави тоа.

“Лицето кое го врти телефонот со екранот надолу, може да алудира дека нешто сака да скрие. Ако вашиот партнер ги исклучи тоновите на телефонот и го сврти екранот надолу, веројатно веќе сте пропуштиле некои знаци. Еден од најголемите е ако забележите дека вашиот партнер е често отсутен и не покажува интерес за вас “, пренесува британскиот„ ​​The Sun “.

Сомнеж може да се јави и кога партнерот одеднаш сака да направи повеќе работи без вас или одеднаш почнува да се грижи за неговиот изглед, а вообичаен знак на неволја е ако тој покажува незаинтересираност во вас и во спалната соба.