Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Камион удрил во полицаец на влезот во селото Миладиновци

Повреден полицаец бил пренесен во скопската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување лекарска помош, откако на влезот во селото Миладиновци бил удрен од камион додека извршувал работни задачи.

Инцидентот се случил во попладневните часови на 12 февруари кога камион „ман“, управуван од 56-годишник од Радовиш, удрил во полицаецот.

На местото на настанот бил извршен увид од страна на екипа на СВР Скопје./Makfax

спонзорирано: