Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Телма: Тинејџер е креатор на групата „Јавна соба“, каде се споделувани клипови на малолетнички со интимна содржина

Полицијата влезе во трагата на администраторот на групата Јавна соба но ги обезбедила и телефонските броеви на над седум илјади членови, дознава Телма од извори во МВР. Во групата формирана на социјалната мрежа Телеграм беа разменувани фотографии и видеа на малолетнички со речиси ексциплитна и порнографска содржина.

Средношколци но и возрасни споделуваа и коментираа интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава. Групата со над 7000 членови од синоќа е преименувана од Јавна соба во Група само за возрасни, пишува Телма.

Истрагата на полицијата е во тек, а информирано е и Јавното Обвинителство.

Претходни стории на Centar:

https://center.mk/blog/2020/01/26/fateni-se-na-delo-politsijata-gi-ima-site-7-000-telefonski-broevi-vklucheni-vo-ozoglasenata-grupa-kade-se-objavuvaat-ekstsiplitni-fotki-od-maloletnichki/

https://center.mk/blog/2020/01/25/spodeluvane-na-ekstsiplitni-fotki-na-maloletnichki-od-makedonija-vo-tek-e-politsiska-istraga-za-sluchajot-so-grupata-javna-soba-na-telegram/

https://center.mk/blog/2020/01/26/pornografski-skandal-ja-trese-makedonija-politichari-i-biznismeni-del-od-pornografskata-grupa-javna-soba/

https://center.mk/blog/2020/01/25/grupa-na-telegram-ja-ispanichi-makedonija-se-spodeluvaat-pornografski-videa-i-fotografii-od-maloletni-devojchina-od-tselata-zemja/

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе