11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Телма: Тинејџер е креатор на групата „Јавна соба“, каде се споделувани клипови на малолетнички со интимна содржина

Полицијата влезе во трагата на администраторот на групата Јавна соба но ги обезбедила и телефонските броеви на над седум илјади членови, дознава Телма од извори во МВР. Во групата формирана на социјалната мрежа Телеграм беа разменувани фотографии и видеа на малолетнички со речиси ексциплитна и порнографска содржина.

Средношколци но и возрасни споделуваа и коментираа интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава. Групата со над 7000 членови од синоќа е преименувана од Јавна соба во Група само за возрасни, пишува Телма.

Истрагата на полицијата е во тек, а информирано е и Јавното Обвинителство.

Претходни стории на Centar:

https://center.mk/blog/2020/01/26/fateni-se-na-delo-politsijata-gi-ima-site-7-000-telefonski-broevi-vklucheni-vo-ozoglasenata-grupa-kade-se-objavuvaat-ekstsiplitni-fotki-od-maloletnichki/

https://center.mk/blog/2020/01/25/spodeluvane-na-ekstsiplitni-fotki-na-maloletnichki-od-makedonija-vo-tek-e-politsiska-istraga-za-sluchajot-so-grupata-javna-soba-na-telegram/

https://center.mk/blog/2020/01/26/pornografski-skandal-ja-trese-makedonija-politichari-i-biznismeni-del-od-pornografskata-grupa-javna-soba/

https://center.mk/blog/2020/01/25/grupa-na-telegram-ja-ispanichi-makedonija-se-spodeluvaat-pornografski-videa-i-fotografii-od-maloletni-devojchina-od-tselata-zemja/

Спонзорирано: