Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Популарната Лидија Вуќичевиќ во Театар Комедија и во Струмица ќе го чека министерот

Хит преставата,,Чекајќи го министерот” која ги освојува театарските сцени во месец Ноември ќе гостува на сцената на Театар Комедија на 10.11.2019/недела/, а во Центарот за култура во Струмица на 15.11.2019/петок/.

Во претставата игра мега популарната актерка Лидија Вуќичевиќ која публиката ја препознава од култната серија,, Бољи живот”, ,,Жикина династија и уште многу големи тв,филмски и театарски проекти.Покрај неа во претставата играат младите и популарни актери:Милан Пајиќ и Семир Гигиќ.

error: Соддржината е заштитена.