Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тешка сообраќајка – Патниот правец Штип – Кочани целосно блокиран

Целосно е затворен патниот правец Штип – Кочани, кај село Крупиште и Општина Карбинци по тешка сообраќајка.

Сообраќајот е во прекин и во двата правци.

Засега нема податоци за евентуално повредени лица.

Најнова вест: Centar дознава: Во тешката сообраќајка на патот Штип – Кочани се судриле три возила, повредените се носеа со болнички

 

*веста е ажурирана во 17 часот и 50 минути на 09 октомври 2019 година