Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Делегација на СДСМ предводена од генералниот секретар Николовски оддаде почит по повод 75 годишнината од ослободувањето на Крива Паланка

Денеска партиска делегација на СДСМ предводена од генералниот секретар Љупчо Николовски учествуваше на чествувањето на 75 годишнината од ослободувањето на градот Крива Паланка.

Со положување свежо цвеќе на спомен-бистата на паднатите борци од Народноослободителната борба на плоштадот „Карпошово востание“, делегацијата на СДСМ оддаде почит кон хероите кои на 8 октомври 1944 година го ослободиле градот од окупаторите.

error: Соддржината е заштитена.