12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија

Невреме започна во Македонија: УХМР издаде метео предупредување

Врнежи за изминатите 24 часа (во л/м2): 5 Охрид, 4 Маврово и Крушево, 2 Лазарополе, 1 Пожаране.

Времето денес ќе биде Променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Во текот на ноќта како и утре претпладне на места ќе има пообилни врнежи (локално над 30л/м2), проследени со грмежи и засилен ветер. Утре ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 28 степени.