Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Лек за болни коски: Ќе ги снема болките во зглобовите, колената, грбот

Многу луѓе се жалат на болки во зглобовите, колената, колковите, долниот дел на грбот, но и вратот.

Тие проблеми можат да настанат од различни фактори, но воглавно тоа е поради неправилниот и лош начин на живот.

Во прилог ви донесуваме природен рецепт, за кој оние кои го пробале велат дека помага во отстранување на болките.

Состојки: 200 гр мед, 40 гр семки од тиква, 8 лажици ленено семе, 3 лажици суво грозје

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте. Хомогената смеса која сте ја добиле можете да почнете да ја консумирате веднаш.

Лекот земајте го два пати на ден, надобро навечер и наутро по една лажица.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.