Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Османи ќе учествува на ќе учествува на Првата Меѓународна научна конференција за социјални и правни науки на тема

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска со почеток во 10 часот ќе учествува на Првата Меѓународна научна конференција за социјални и правни науки на тема: „Добро управување и владеење на правото во однос на перспективите за интеграцијата во ЕУ“ во организација на Универзитетот на Југоисточна Европа.