Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Едно лице во болница: Детали за пожарот на булевар Борис Трајковски

фото илустрација/Pixabay

На 16.08.2019 година во 14,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Борис Трајковски“,во магацински простор во маркет се запалил кабел од комора за фрижидер.

Пожарот со противпожарнен апарат бил изгаснат од вработениот Г.Ј.(38) од Скопје, кој додека интервенирал вдишал од чадот, по што бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.