Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ОСЛАБЕТЕ БРЗО И ЛЕСНО: Оваа диета согорува и до килограм дневно

фото Pixabay

Многу истражувања покажаа дека лимонот помага во процесот на „согорување“ на маснотиите, така што диетата со лимон ќе ви помогне да го постигнете она што од секогаш сте го посакувале. Со оваа диета ќе губите на тежина многу брзо, речиси еден килограм дневно.
Диетата се нарекува и „чистење со лимон“, бидејќи го чисти телото од натрупаните токсини. Со оваа диета брзо ќе го зајакнете и својот имунитет.

Состојки:

– 8 чаши вода со сок од лимон
– 1/2 шолја мед
– неколку коцки мраз
– 10 листови нане

Подготовка:

Загрејте ја водата, но не би требало да зоврие, на не повеќе од 60 степени. Додајте ги сите состојки и нека мешавината стои во фрижидер неколку часа. Пијалокот по ладењето е подготвен, а можете да додадете и коцка лед во секоја шолја.