Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Инцидент во ресторан во Прилеп: Момче навредувало полицајци на должност

Фото: Centar.mk

Утринава во 05:30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен 22-годишниот С.Р. од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службена дејност во угостителски објект во Прилеп.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.