Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Магичен пијалок за слабеење без ниту една калорија!

Комбинацијата од цимет и јаболко помага при слабеење и регулирање на метаболизмот, елиминирајќи го вишокот течности од организмот.

Антиоксидансите од циметот го намалуваат апетитот и желбата за јаглехидрати, но исто така го стабилизираат крвниот притисок.

Студиите покажале дека само половина лажичка цимет дневно го намалува нивото на лош холестерол.

Циметот помага и кај проблемите со варењето, но ги намалува и триглицеридите.

За слабеење најдобра е комбинацијата од цимет и јаболко при што метаболизмот функционира совршено, исфрлајќи го вишокот течности.

За подготовка ви се потребни:

– 2 литри зовриена вода, јаболко, лажичка цимет или стапче

Исеченото јаболко ставете го во разладената вода, додајте цимет и оставете да стои два часа. Пијалокот можете да го конзумирате кога сакате.

error: Соддржината е заштитена.