Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фрлена запалива течност врз познат кафе бар во Скопје

На 23.06.2019 година во 22 ч. во СВР Скопје било пријавено дека пред кафе бар на ул.„Горно Лисиче“ во Скопје две лица фрлиле запалива течност.

Повредени лиџца нема, а делумно оштетена е само влезната врата од објектот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.