Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Турски државјанин фатен на Табановце со фалш пасош

Турски државјанин бил фатен на Табановце со фалш пасош. МВР информира дека вчера во 16 часот на граничниот премин Табановце при пасошка контрола било констатирано дека патната исправа на О. И. (31) од Турција била фалсификувана. Лицето било приведено во СВР Куманово за понатамошна постапка.